Skip to main content Skip to search

Легалізація

Легалізація документів в Чернівцях

Міністерство Закордонних Справ  в Україні є одним з державних органів, до компетенції якого належить легалізація офіційних документів, оформлених органами внутрішніх справ, ОВІРами обласного рівня, оригіналів документів, отриманих в органах РАЦС та належним чином завірених обласними управліннями Мінюсту та м. Чернівці, документів про отримання освіти міжнародного зразку (дипломи) іншими органами. Пройти легалізацію документів можна безпосередньо в МЗС України м. Київ або ж звернутись до регіонального обласного представництва. Термін процедури легалізації в міністерстві не перевищує 5 робочих днів.

Міністерство Юстиції України проводить процедуру легалізації документів, нотаріально засвідчених, документів про отримання освіти (необхідно надати довідку про закінчення навчального закладу та копію диплома, нотаріально засвідчену), переклад офіційного документа, засвідченого нотаріусами (обов’язкова умова – наявність штампу про легалізацію на оригіналі). Легалізація документів проводиться Мінюстом у м. Київ протягом одного робочого дня.

Міністерство Охорони Здоровя України – єдиний уповноважений орган з легалізації довідок медичного характеру, оформлених в лікарнях обласного рівня.

Легалізація документів, використовувати які належить на території іншої держави

Легалізація – це спеціальна процедура, метою якої є підтвердження автентичності та юридичної сили документів, отриманих офіційним шляхом, використовувати які в подальшому належить на території іншої держави.

Мінюст та МЗС України, державні органи, яким надані повноваження з легалізації документів, шляхом проставлення спеціального штампу на них.

Документи, що проходять легалізацію в Міністерстві закордонних справ України:

  • Оригінали документів, отримані в органах РАЦСу і засвідчені в управліннях Мінюсту обласного рівня, в тому числі й центрального РАЦСу;
  • Довідки, що засвідчують відсутність судимості;
  • Оригінали документів, оформлені посольствами інших держав в Україні.

Провести легалізацію будь-якого з перелічених вище документів можна в МЗС Україні м. Київ, м. Чернівці або його регіональних консульствах в областях. Час, який знадобиться для проведення подібної процедури в МЗС, займе від 2-х до 5-ти робочих днів.

До повноважень Міністерства Юстиції України належить легалізація й таких документів:

  • Копія документа про освіту, засвідчена нотаріусом. Обов’язкова вимога – надання довідки з навчального закладу, що засвідчує проходження навчання
  • Копії установчих документів (статут, установчий договір, свідоцтво про державну реєстрацію і т.д.).
  • Переклад документа, на оригіналі якого є штамп МЗС та засвідчений нотаріусом оригінал засвідченого нотаріусом документа.
  • Копії документів, отримані із судових інстанцій різного рівня.

Минюст України проводить легалізацію протягом 1 робочого дня.
Після легалізації документів в Мінюсті та МЗС України належить звернутись до консульства держави, де в подальшому планується їх використовувати.

Таку процедуру прийнято називати ординарною легалізацією.
За необхідності підтвердити справжність документа, оформленого органом іншої держави, варто звернутись до консульства України.

Що означає подвійна легалізація, та в яких випадках її застосовують?

Не рідкими є ті випадки, коли недостатньо лише провести ординарну легалізацію документів, а необхідно виконати подвійну легалізацію. Відмінність другої процедури від першої полягає в тому, що після того як документ перекладено та завірено нотаріусом, він знов надсилається у відповідне міністерство України, а потім в консульство. Для чого вона потрібна? Тут все залежить від вимог, що пред’являються до документів в різних країнах. Наприклад, відповідно до правил, що діють в КНР і ОАЕ, спочатку необхідно легалізувати документ в МЗС, потім зробити його переклад і засвідчити у нотаріуса.

Вже на засвідченому нотаріально документі проставляється повторний штамп про легалізацію в МЗС та Мінюсті. На завершальному етапі посольство цієї країни в Україні своїм штампом засвідчує справжність та юридичну силу документа.

Пройти процедуру легалізації можна дистанційно. Для цього необхідно надати оригінали документів. Зверніть увагу, що оригінали не повинні бути заламінованими. Щоб здійснити пересилку документів варто звернутись в спеціалізовані компанії, що надають послуги з експрес-доставки (наприклад, «Нова пошта»). Легалізовані документи будуть відправлені назад аналогічним способом.

Для отримання детальної консультації щодо легалізації документів для конкретної країни приходьте до нас в офіс або звертайтеся за телефонами (перейти в розділ «КОНТАКТИ»)